Akademia Ruchu jedną z pierwszych w Polsce szkół nauki pływania dzieci niemowląt.

Istniejemy od 1999 roku. Mamy 22-letnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi. Do tej pory zaufało nam 202 700 rodziców. W ciągu tego czasu na naszych lekcjach szkoliliśmy ponad 102 700 dzieci. W ostatnim sezonie w naszej szkole przeprowadziliśmy ponad 6000 jednostek lekcyjnych z najmłodszymi. 

Nasi najmłodsi kursanci to 3 miesięczne bobasy a najstarsi pływacy to dzieci pływające samodzielnie na dużym basenie. W naszej szkole noworodki oswajają się z wodą w domu, niemowlaki ćwiczą razem z rodzicami, nurkują a dzieci najstarsze samodzielnie pływają.

 

Absolwenci szkoleń realizowanych przez Akademię, zarówno dzieci jak i ich opiekunowie, posiadają umiejętności jak bezpiecznie być użytkownikiem pływalni, otwartych akwenów, a przede wszystkim jak nad wodą reagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Jesteśmy również inicjatorem realizowania w polskich przedszkolach amerykańskiego programu „samoratowania się dzieci” Safer-3. A co dla nas najważniejsze wspólnie odkrywamy miłość do wody i poprzez zabawę, wykorzystując metody sprzyjające rozwoju dzieci- uczymy pływać.

Należymy do WABCswim (World Aquatic Babies & Children – światowej organizacji pływania niemowląt i dzieci). Akademia Ruchu jest patronacką szkołą Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt (PSPN), jedynej w Polsce organizacji, która opracowała program doszkalania instruktorów pracujących z dziećmi. Magdalena Dąbrowska jest inicjatorem Akademii Ruchu oraz  jedną z założycieli PSPN i wiceprezesem stowarzyszenia. Szkolimy instruktorów z całej Polski. Wyznawane przez nas wartości określają, kim jesteśmy i kim chcemy być od 22 lat determinują nasz sposób działania w myśl zasady: dobro i rozwój dziecka jest celem każdego dnia a edukacja Rodziców (zwiększenie ich świadomości w dziedzinie rozwoju fizycznego człowieka) stały się misją Akademii Ruchu.

Akademia Ruchu powstała z myślą o dzieciach i ich rodzicach. O przyszłość dzieci dbamy poprzez świadczenie usług na najwyższym poziomie, a staranność w ich wykonywaniu jest podstawą wszystkiego, co robimy. Dzięki temu jesteśmy pewni, że nasza praca przyczynia się do poprawy przyszłość dziecka, jego rozwoju psychicznego, motorycznego, społecznego. Kreatywny sposób myślenia, ciekawe pomysły świadczą o naszej konkurencyjności. Myślą przewodnią było stworzenie zajęć i ich prowadzenie na najwyższym poziomie, dbając o nowoczesne standardy i profesjonalizm oferowanych usług.

Wyznajemy zasadę, że Akademię tworzą przede wszystkim ludzie, czyli lojalny, zgrany, twórczy zespół oraz Rodzice, Dzieci i Przyjaciele. Zawodowy rozwój instruktorów i rehabilitantów jest priorytetem naszej firmy, więc, na co dzień zdobywamy nowe umiejętności pomocne przy współpracy z dziećmi. W życiu i w pracy cenimy pasję i przekonanie, że każdy dzień jest wyjątkowy, jeśli tylko się o to postaramy. Bezcenne są dla nas Wasze spostrzeżenia, sugestie, dzięki którym możemy doskonalić siebie i podwyższyć standard organizacji pracy. Sukces Akademii Ruchu jest sukcesem instruktorów, fizjoterapeutów, wspaniałych Dzieci i wyrozumiałych Rodziców.

Wasza Akademia Ruchu